Prosto-Car

логотип

Звідки українці привозять найбільше автомобілів

Після того, як в Україні було скасовано «нульову» ставку для розмитнення автомобілів, що ввозяться в країну, їх кількість помітно знизилася. На сьогоднішній день середня кількість вживаних машин складає близько 10 тисяч авто на місяць. В Інституті, дослідження авторинку було проаналізовано статистику та визначено ті країни, звідки до нас найчастіше потрапляє автотранспорт.

ТОП країн, з яких в Україну імпортуються автомобілі

П’ятірку країн, котрі стали лідерами за кількістю імпортованих в Україну машин, відкривають Сполучені Штати Америки. Звідси до країни за 6 місяців пригнали 23 903 машини. Другу сходинку рейтингу займає Польща, де українці купили 16 427 машин. На третьому місці знаходиться Німеччина із 14 318 машинами. Значно менше українці привозять із Великобританії – 3 294 машини та Нідерландів – 2 915 машин. Далі у списку знаходяться Литва, Естонія, Китай, Франція та Швейцарія.

Скільки грошей на покупку автомобілів за кордоном витрачають українці

Загальна сума, сплачена українцями за купівлю вживаних автомобілів за кордоном, за 6 місяців склала 21,1 млрд. гривень. Найбільше було витрачено за придбання транспорту до США – майже 10 млрд. гривень. За польські автомобілі було сплачено 2,9 мільярда гривень. У Німеччині українці купили машини на 2,4 млрд. гривень. На четвертому та п’ятому місці за кількістю витрачених українцями грошей знаходяться Китай – 2,17 млрд. гривень та Литва – 0,43 млрд. гривень.

Вартість вживаних автомобілів за кордоном

Українці найчастіше ввозять із-за кордону недорогі машини, вартість яких знаходиться в межах 1-2 тисяч доларів. За 6 місяців 2023 року частка такого транспорту становила 30,4% від загальної кількості. Це пов’язано з важкою економічною ситуацією в Україні та суттєвим зниженням купівельної спроможності громадян. Також на це впливає досить високе мито, яке потрібно сплатити при ввезенні в країну автомобіля і яке впливає на остаточну вартість машини.

Майже 20% завезених машин коштували понад 10 тисяч доларів за 1 авто. У середньому вартість легкового автомобіля з пробігом становить трохи більше ніж 7 тисяч доларів.

Найдорожчі автомобілі, що були вживані, українці ввозять з ОАЕ (31,3 тисячі доларів), Китаю (30,4 тисячі доларів), Угорщини (14,6 тисячі доларів). Найдешевшими виявилися легкові машини у Фінляндії (2,9 тисяч доларів), Естонії (3,2 тисяч доларів), Латвії (3,1 тисяч доларів).

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Прокрутить вверх